Dział techniczny

Ostatnie lata w branży budowlanej charakteryzowały się dynamicznym rozwojem materiałów, oferowanych przez dostawców. Pojawiło się wiele nowych rozwiązań i ciekawych modyfikacji produktów, w efekcie czego zwiększył się wachlarz ich zastosowań.

Bardziej zaawansowane produkty wymagają jednak odpowiedniej wiedzy technicznej aby móc je wykorzystać w sposób bezpieczny i optymalny. Chcąc zapewnić kompleksową i rzetelną obsługę stworzyliśmy Dział Techniczny, który podzieli się z Państwem swoją specjalistyczną wiedzą, zarówno na etapie przygotowania inwestycji, jak i każdego dnia jej realizacji.

Z doświadczenia wiemy, że model ścisłej współpracy z inwestorami, projektantami, architektami, ekipami wykonawczymi oraz dbałość o każdy detal są niezbędne, aby uzyskać najlepsze rozwiązania. Kierując się tymi zasadami jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się z nami!

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić:

Projekty stref wiatrowych

Decydując się na zakup asortymentu na dachy płaskie otrzymacie Państwo projekt stref wiatrowych, wykonany według obowiązujących norm. Prawidłowo wykonane obliczenia muszą zawierać precyzyjne określenie materiałów oraz wszystkich czynników i wartości wpływających na końcowe zapotrzebowanie materiałowe.

Obliczenia siły oddziaływania wiatru z uwzględnieniem stref wiatrowych oraz specyfiki danego obiektu to punkt wyjścia do przygotowania planu zamocowań i wyboru odpowiednich łączników. Zbagatelizowanie tej kwestii może skutkować uszkodzeniem wierzchniej warstwy dachu.

Projekty rozmieszczenia asekurantów

Dobór odpowiedniego systemu zabezpieczającego przed upadkiem z wysokości jest ściśle związany z planem jego rozmieszczenia. Przygotowując układ asekurantów dla danego obiektu należy brać pod uwagę podstawowe zasady bezpieczeństwa, takie jak: maksymalna droga swobodnego spadania czy ryzyko powstania tzw. „wahadła”.

Kolejnym istotnym aspektem jest wygoda użytkownika. Systemy nie powinny zakłócać prowadzenia prac. Nie powinny też utrudniać poruszania się wyznaczonymi ścieżkami komunikacyjnymi ani przenikać się z przeszkodami w postaci urządzeń czy świetlików.

Projekty komunikacji dachowej

Wraz z rozwojem technologicznym na dachach, obok kominów, pojawia się coraz więcej urządzeń, takich jak instalacje solarne czy klimatyzatory. Często jednak zapominamy o konieczności ich serwisowania, a więc także zapewnienia dostępu do nich (bezpiecznego i wygodnego przejścia – od wejścia na dach do miejsca montażu urządzenia).

Komunikacja dachowa zapewnia bezpieczne poruszanie się osób wykonujących wymagane prace serwisowe. Ponadto chroni wierzchnią warstwę dachu przed ewentualnym uszkodzeniem, które mogłoby spowodować bezpośrednie poruszanie się po niej.

Projekty dachów zielonych

Coraz częściej mówi się o zanieczyszczeniu powietrza w aglomeracjach miejskich, problemach z nieefektywną kanalizacją i nadmiernym hałasie. Wszystkie te problemy mogą rozwiązać dachy zielone. Odpowiednio dobrane warstwy opóźniają spływ wód opadowych, stanowią izolację termiczną oraz akustyczną, a do tego oczyszczają powietrze.

Skupiając się na ich zaprojektowaniu i późniejszej realizacji należy wyróżnić dwa elementarne czynniki, mające ogromny wpływ na poprawność wykonania i trwałość: szczelność dachu oraz odpowiednie warunki dla wzrostu zieleni.

Projekty systemów nawadniania

Aby w pełni cieszyć się urokami dachów zielonych należy pamiętać o ich właściwej pielęgnacji, m.in. o podlewaniu. Jest to szczególnie ważne w okresach suszy, ale także podczas kiełkowania nasion i wzrostu roślin. Dlatego niezbędnym elementem dachów zielonych staję się właściwy system nawadniania, który pozwoli zautomatyzować cały proces i utrzymać roślinność w nienagannej kondycji.

Nasz dział zajmuje się projektowaniem systemów nawadniania, dbając o to, by rozwiązanie doskonale odpowiadało potrzebom. Tworząc systemy nawadniania kładziemy szczególny nacisk na niezawodność całej instalacji i oszczędność wody.

Projekty hydroizolacji

Izolacje i uszczelnienia przeciwwodne zapewniają skuteczną ochronę przed wilgocią, wodami gruntowymi oraz opadami atmosferycznymi. Jest to nieodzowny element każdego rodzaju obiektu.  Niewłaściwy wybór technologii może nie tylko przyczynić się do obniżenia wartości inwestycji, lecz nawet uniemożliwić jej eksploatację.

Bazując na wiedzy i doświadczeniu naszych ekspertów, pomagamy w wyborze bezpiecznych i optymalnych pod kątem ekonomicznym rozwiązań hydroizolacyjnych, adekwatnych do rodzaju i przeznaczenia obiektów.