Dachy skośne

Dachy skośne są powszechnie stosowanym rodzajem dachów głównie w budownictwie mieszkaniowym. Może się wydawać, że w związku z tym jest on głównie elementem dekoracyjnym, podkreślającym charakter domu. Jednakże elementy wykończenia dachu, takie jak rynny oraz podsufitka, są ważne nie tylko ze względu na walory estetyczne. System rynnowy ma zapewnić skuteczne odprowadzanie wody deszczowej, podsufitka natomiast zabezpiecza krokwie i folię dachową przed działaniem warunków atmosferycznych.

Dachy skośne to nie tylko domy jednorodzinne, lecz również bloki mieszkalne oraz obiekty użyteczności publicznej.

Niezależnie od rodzaju obiektu, dach skośny wymaga zastosowania pewnych rozwiązań, które zagwarantują wieloletnie i bezpieczne użytkowanie budynku. Oprócz wspomnianych wcześniej systemów rynnowych należy uwzględnić systemy przeciw osuwaniu się śniegu i czapy lodowej. Są one niezwykle ważne zwłaszcza w zabudowie miejskiej, gdzie osuwający się z dachu śnieg czy lód stwarza zagrożenie dla przechodniów. Równie istotną kwestią jest zapewnienie bezpiecznego dostępu i poruszania się po dachu w razie prac konserwacyjnych czy naprawczych. W tym celu należy zadbać o odpowiednią komunikację dachową, w skład której wchodzą m. in. stopnie, drabiny i pomosty oraz systemy zapobiegające upadkowi z wysokości.

Skontaktuj się!

Szukasz konkretnego rozwiązania, potrzebujesz pomocy przy wyborze produktu? Jesteśmy do Twojej dyspozycji, napisz lub zadzwoń: